طراحی کارت ویزیتاز آنجایی که بیشتر کسب و کارهادر اصفهان به صورت دیجیتال انجام می ‌شوند شاید فکر کنید که کارت ‌های ویزیت دیگر اهمیت چندانی ندارند و تاثیرشان را از دست داده‌اند؛ در حالی که هنوز هم یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین ابزار تبلیغات و بازاریابی به شمار می آیند. هنوز هم کارت‌ ویزیت ها از اهمیت بسیاری برخوردار هستند، چرا که حافظه‌ ما اصلاً تعریفی ندارد. زمانی که در جلسات مرتبط با کسب و کار، افرادی را ملاقات می کنید، کارت ویزیتشان را از آن‌ها بگیرید. حتی می ‌توانید یک یا دو جمله‌ ای را هم پشت کارت بنویسید تا نکات کلیدی جلسه را که در ذهن دارید فراموش نکنید. چکیده ی صحبتمان این است که باید نسخه ای فیزیکی از ارتباطاتی که برقرار می کنید داشته باشید تا بتوانید از حرفه و تخصص مورد نظر بهره ببرید.● فایل ارسالی برای سایت نورو چاپ می بایست تحت قالب فایلJPG با کیفیت حداقل ۸ و مُد رنگیCMYK و رزولوشن ۳۰۰ پیکسل بر اینچ باشد.

● بدلیل تفاوت سیستم خروجی رنگ در پرینترهای جوهر افشان و چاپ دیجیتال با ماشین چاپ افست در نورو چاپ، مطمئن باشید که هیچگاه نمونه چاپ افست نهایی با پرینت ارائه شده از طرف شما به مشتری مطابقت نخواهد داشت.

راهنمای سایز کارت ویزیت

● نوشته های داخل طرح باید در کارت های معمولی حداقل ۳ میلیمتر، و در کارت های لمینیت و پی وی سی حداقل ۵ میلیمتر، از طرفین فاصله داشته باشد. در غیر این صورت امکان از بین رفتن تمام یا قسمتی از آن در آن وجود دارد. جهت اطمینان از رعایت فواصل میتوانید در زمان آپلود فایل سفارش از گزینه مشاهده خط برش استفاده نمایید، این حاشیه با عنوان حاشیه احتیاط نام گذاری شده است.

● از قرار دادن هر نوع کادر در حاشیه طرح جداً خودداری نمایید. زیرا احتمال نامتقارن شدن کارت پس از برش وجود دارد.

● برای جلوگیری از پشت زدن و کثیف شدن سطح کارت های دورو، طرح دو طرف آن را مشابه و با زمینه یکسان طراحی نمایید.

● در طراحی خود برای نوشته های ریز مثل تلفن و آدرس تنها از یک یا دو کانال رنگی استفاده نمایید، به خصوص در نوشته های مشکی فقط باید از کانال k استفاده شود.(c=۰ , m=۰ , y=۰ , k=۱۰۰)

● به علت مسایل فنی تولید، پشت کارت های دورو، در مقایسه با روی آن در شرایط متفاوتی چاپ می شود. بنابراین اگر در طراحی رنگ هر دو طرف یکسان در نظر گرفته شود، باز هم پس از چاپ مقداری با هم متفاوت خواهد بود. علی الخصوص در مورد رنگ های حساس (سورمه ای، بنفش، قهوه ای، زرشکی، طوسی).

● طرح یووی کارت هایی که یووی موضعی دارند باید حداقل نیم سانتیمتر از کناره های کارت فاصله داشته باشد، وگرنه یووی در زمان برش از لبه کارت جدا شده و خراب می شود.از طرح های یووی تمپلات نیز خودداری کنید.

●طرح های طلاکوب نیز مانند طرح یووی باید از طرفین ۵ میلیمتر فاصله داشته باشند. از طرح های تمپلات (یکدست) طلاکوب استفاده نشود چون احتمال ریزش فویل طلا وجود دارد. به هیچ عنوان طرح های طلاکوب و یووی روی هم طراحی نشود، چرا که ماده یووی به طلاکوب جذب نمیشود و احتمال ریزش آن وجود دارد.

●از طرح ها و فونت های بسیار ریز در طلاکوب و یووی استفاده نکیند ، چرا که امکان پرکردن و ناخوانا شدن آنها وجود دارد.

● کارت های کتان، کارتی و کرافت به علت نوع مقوای به کار رفته در آن، برای طرح های تمپلات (زمینه یک دست رنگی) مناسب نیستند و احتمال برفکی شدن زمینه بسیار زیاد می باشد.

● یادآور می شویم هر گونه خسارت ناشی از عدم رعایت دستورالعمل فوق فقط متوجه سفارش دهنده خواهد بود. همچنین به دلیل حجم بالای سفارشات در زمان دریافت سفارش این گونه فرض می شود که طراح فایل ارائه شده نکات فوق را در طرح خود در نظر گرفته و بنابراین هیچ گونه نظارت و تغییری در فایل ارسالی شما، انجام نخواهد گردید.